Hidrolik Kontrol Ünitesi Revizyonu

 

Hidrolik kontrol ünitesi veya daha bilinen adıyla valf gövdesi (şanzıman beyni); yağın basıncını kontrol ederek gerekli kavramalara veya ünitelere gönderen kontrol sistemidir. Hidrolik kontrol ünitesi, selenoidlerden ve yağ kanallarını açıp kapatan valflerden oluşmaktadır. Konvansiyonel araçlarda selenoidlere hareket şanzımanın dışındaki TCM ünitesinden gönderilen elektrik sinyalleri ile verilirken, yeni birçok şanzıman tipinde TCM valf gövdesinin üzerine taşınmış ve mekatronik kart halini almıştır.

ZDF Şanzıman olarak test ekipmanlarımız ile hidrolik kontrol ünitesindeki tüm valflerin yağ basınç değerlerini kontrol ediyoruz. Üretici firmalarını referans değerlerinin dışına çıkan bir veri ile karşılaşır isek onarım veya değişim hizmeti veriyoruz. Servisimizde yapılan tüm işlemler için 12 ay garanti veriyoruz.

12
+
Ay Garanti
48
+
Saatte Teslim
15
+
Yıllık Tecrübe

Hangi Hidrolik Kontrol Ünitelerini Tamir Edebiliriz?

Türkiye’nin dört bir yanındaki müşterilerle çalışarak, ülkemizde bulunan tüm hidrolik kontrol ünitesi modellerinde uzmanlaştık. Deneyimli usta ve mühendislerden oluşan ekibimiz ile parça tedariği zor veya üretimi durdurulan hidrolik kontrol üniteleri de dahil olmak üzere tüm müşterilerimizin gereksinimlerini karşılayabiliriz.

Ön Arıza Tespiti

Müşteri şikayetler, diyagnoz cihazı ve yol testi ile edinilen bilgiler ile hidrolik kontrol ünitesinin araçtan sökülüp sökülmemesine karar vereceğiz.

Arıza Tespiti

Anlaşmalı bayilerimizde sökülen hidrolik kontrol ünitesini teslim alıp tüm sistem ve parçalarının kontrolünü sağladıktan sonra gereksinimlerinize göre rekabetçi fiyatlarla teklifini sunalım.

Revizyon İşlemi

Teklif onayı sonrasında revizyon işlemine başlayacağız en geç 48 saat içinde onaracak veya değiştirecektir.

Test İşlemi

Onarım işlemiş sonrasında hidrolik kontrol ünitesi test ünitesi ile test edilir. Basınç değerleri test edilir. Başarısız olan hidrolik kontrol ünitesi tekrar revizyona alınır. Test sonuçları raporlanır ve arşivlenir.

Araca Bağlama

Test işleminden başarı ile çıkan hidrolik kontrol ünitesi araca bağlanmak üzere sevk edilir. 12 ay garantisi başlatılır.

Bize Ulaşın

Bize Mesaj Gönderin

Merhaba! Whatsapp'ta sohbet etmek için
temsilcilerimizden birini tıklayın.