Tork Revizyonu

 

Tork konvertörü (şanzıman türbini) otomatik vitesli araçlarda kullanılan, şanzıman ile motor arasında yer alan ve mekanik vites kutulu araçlardaki debriyajın görevini karşılayan, kavrama görevi yaparak motordan aldığı hareketi şanzımana ileten veya iletmeyen ve tork artışı sağlayan bir sistemdir.

Yapısı itibari ile tork konvektörü kaynak ile mühürlenmiş bir hazne şeklindedir. İçerisindeki bozulan parçaların yenisi ile değiştirilmesi sonucu tamir işlemi yapılan türbinin en önemli aşaması açma ve kapama işlemidir. İçerisinde çok yüksek yağ basıncı ile çalışan yapının bu basınca dayanabilecek bir yapıya sahip olmasından dolayı sistemin açma ve kapama işleminin mutlaka bu işin uzmanı tarafından yapılması gerekmektedir. 

Yapılan tamir işlemi sonrasında tork konvertörünün balans testi ve sızdırmazlık testi yapılmaktayız. Testleri başarıyla tamamlaması ardından araca takılmak üzere sevk ediyoruz. Servisimizde yapılan tüm işlemler için 12 ay garanti veriyoruz.

12
+
Ay Garanti
48
+
Saatte Teslim
15
+
Yıllık Tecrübe

Hangi otomatik şanzımanları tamir edebiliriz?

Türkiye’nin dört bir yanındaki müşterilerle çalışarak, ülkemizde bulunan tüm tork konvektörlerinde uzmanlaştık. Deneyimli usta ve mühendislerden oluşan ekibimize binek, ağır vasıta, iş makinası veya deniz taşıtınızın tork konvektörünü güvenle emanet edebilirsiniz.

Ön Arıza Tespiti

Müşteri şikayetler, diyagnoz cihazı ve yol testi ile edinilen bilgiler ile tork konvertörü araçtan sökülüp sökülmemesine karar vereceğiz. 

Arıza Tespiti

Anlaşmalı bayilerimizde sökülen tork konvertörünü teslim alıp mühürlü hazne açılarak tüm parçalar kontrol edilerek arıza tespiti yapılır ve teklif hazırlanır.

Revizyon İşlemi

Teklif onayı sonrasında revizyon işlemine başlanır en geç 48 saat içinde onaracak veya değiştirecektir.

Test İşlemi

Tork konvertörüne balans testi ve sızdırmazlık testi yapılır. Başarısız olan şanzımanlar tekrar revizyona alınır. Test sonuçları raporlanır ve arşivlenir.

Araca Bağlama

Test işleminden başarı ile çıkan tork konvertörü araca bağlanmak üzere sevk edilir. 12 ay garantisi başlatılır.

Bize Ulaşın

Bize Mesaj Gönderin

Merhaba! Whatsapp'ta sohbet etmek için
temsilcilerimizden birini tıklayın.